ABD'de kullanılan beş yazılımdan biri lisansızdır. Çözümün parçası olun.

Korsanlığı şimdi ihbar edin.

İhbarınız gizli kalacak.

BSA Logo

Gizlilikle ilgili birkaç söz

Sizinle ilgili bütün bilgilerin gizliliği Ticari Yazılım Birliği'nin kesin prensibidir. İhbarınız için size teşekkür ediyoruz. Yasal zorunluluk olmadıkça bilgileriniz gizli tutulacaktır.


Ne beklenebilir?

Telif hakkı koruması olan yazılımların yetkisiz kopyalanıp dağıtılması yazılım korsanlığıdır.

Bu korsanlık, bir yazılımın kopyalanması, indirilmesi, paylaşılması, satılması veya birden fazla kopyasının kişisel veya işyeri bilgisayarlarında kurulması şeklinde olabilir. Yasalara aykırıdır, güvenlik açısından mahzurludur ve bazılarının işlerini kaybetmesi ve daha az vergi toplanması gibi ekonomik kayıplara neden olmaktadır.


Sık Sorulan Sorular

BSA'ya bir ihbarda bulunursam, adım gizli kalacak mı?

Adınız, yasal olarak zorunlu kılınmadıkça, hiçbir zaman BSA'nın dışına çıkmayacaktır. Biz, sizin ve sizinle ilgili dosyanın her zaman gizli kalması için gerekli bütün önlemleri alıyoruz.

İhbarı yapmamdan sonra ne olacak?

Süreç çok basit. Yanlızca, bu üç aşamadan oluşan gizli ihbar formunu hatırlayabildiğiniz kadar ayrıntılı olarak doldurun ve BSA'ya sunun. Şirketimizin görevli araştırma ekibi gerektiği taktirde sizinle iletişim kuracak ve hedef şirketi incelemeye alacaktır. BSA, daha sonra, gerekli gördüğümüz şekilde hareket edecektir.

İhbarımla ilgili gelişmeyi nasıl öğrenebilirim?

İhbarınızla ilgili gelişmeyi öğrenmek için bizim bu konu için tahsis ettiğimiz özel telefon numarası olan 1-888-NO-PIRACY'i aramanızı rica ederiz. Lütfen, araştırma sürecinin çok ayrıntılı olduğunu ve belirgin bir ilerleme kaydedilmesinin birkaç ay alabileceğini dikkate alın.

İhbarımın elinize ulaştığının teyidini nasıl alabilirim?

İhbarınızı sunmanızdan kısa bir süre sonra BSA'dan bir e-posta alacaksınız. Ayrıca, BSA ekibinden bir kişi 72 saat içinde size ulaşarak ihbarınızın alındığını teyid edecek.